5. ročník

Ve dnech 11. a 12. ledna 2024 proběhlo na Západočeské univerzitě v Plzni finálové kolo soutěže KONTEXT, krajské on-line soutěže v porozumění anglickému odbornému textu. Soutěž pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni, konkrétně s Ústavem jazykové přípravy a Odborem celoživotního a distančního vzdělávání. V současném školním roce proběhl již pátý ročník soutěže, tentokrát na téma Umělá inteligence a automatizace.

Nejprve se během listopadu 2023 uskutečnila na středních školách 4 kola on-line testů. Pod dohledem učitelů zodpovídalo otázky k textům celkem 3 761 žáků z 33 škol. Žáci byli rozděleni podle typu školy a ročníku do 5 kategorií. Vítězové školních kol pak postoupili do finále.

Finálové kolo se uskutečnilo v prostorách Západočeské univerzity v Plzni. Soutěžící řešili závěrečný on-line test v počítačové učebně. V každé kategorii pak postoupilo pět nejúspěšnějších do posledního ústního kola před komisi, která rozhodla o konečnémpořadí.  Všichni umístění na stupních vítězů obdrželi poukázky na nákup elektroniky od Plzeňského kraje a poukázky na jazykové kurzy Mezinárodní letní jazykové školy Západočeské univerzity v Plzni.

Ani tentokrát na akci nechybělo občerstvení, o které se postarala Střední škola živnostenská a Základní škola, Planá a Střední škola Rokycany, Jeřabinová 96.

Zde naleznete anonymizované výsledky finálového dne:

Sestřih z finálových dnů

Fotografie